Y28M 32 Pin Y28M-32ZJ Diameter 28mm Air Plug Connector male-female For Servo Motor 20pcs
Features:
  • Y28M Connector,4 holes Flange Socket,Bayonet Coupling,32 pin,Male Contact,Panel Mount Receptacle
Products Sold: 0
Product Views: 424
  • Specifications
attribute-list
Body Material Aluminum Alloy
Terminal type Solder Cup
Installation characteristics 4 Hole Flange
Connector Type Socket
Gender Male
Number of Positions 32pin
Direction Straight
Docking method Bayonet
Coating Olive Drab Cadmium
Installation method Panel Mount / Cable
  • Description
Electrical Characteristics
  • Relative humility: 92-98% at 40±2℃
  • Insulation resistance: ≥1000MΩ
  • Contact Resistance: 1MΩ/3MΩ/5MΩ
  • Frequency Range: 10-2300Hz,180m/s2
  • Voltage: 250V
  • Current: 5A/10A/25A
Environmental Characteristics
  • Temprature Range: -40°C ~ +85°C