Y28M-19ZJ 19 Pins Cylindrical Circular Connector Army Green male-female
Features:
  • Y28M Connector,4 holes Flange Socket,Bayonet Coupling,19 pin,Male Contact,Panel Mount Receptacle
Products Sold: 0
Product Views: 419
Connector Type Socket
Gender Male
Number of Positions 19pin
  • Description
Electrical Characteristics
  • Relative humility: 92-98% at 40±2℃
  • Insulation resistance: ≥1000MΩ
  • Contact Resistance: 1MΩ/3MΩ/5MΩ
  • Frequency Range: 10-2300Hz,180m/s2
  • Voltage: 250V
  • Current: 5A/10A/25A
Environmental Characteristics
  • Temprature Range: -40°C ~ +85°C